Як спиляти дерево

Причини видалення дерев на ділянці

Яким би сумлінним садівником або дачником ви не були, але спилювати, видаляти або валити дерева на своїй ділянці іноді все-таки доводиться. Причини таких дій можуть бути різні. Найчастіше спилюванню і видаленню підлягають аварійні, хворі або сухі дерева, чагарники і пеньки на нових ділянках. Іноді доводиться пиляти або корчувати старі плодові дерева, які вже не плодоносять, не підходять по сортовим ознаками або затінюють молодняк.

Як спиляти дерево на ділянці?

До цієї задачі треба підходити грунтовно і готуватися відповідно. Термін життєдіяльності є у кожної рослини, тому навіть плодові сортові дерева, які не підходять або втратили свої ознаки потрібно корчувати і видаляти. Необхідність зростає коли на корі присутні явні ознаки хвороби, гниль або грибок, а сам стовбур вже почав хитатися. Зелені об’єкти, що володіють широкою кроною, при несвоєчасно зробленій обрізці або кронуванню можуть заважати дачним будівлям або господарям. Сухі представники зелених насаджень під гнітом природних катаклізмів часто стають причиною псування майна.

Вихід є – викорчувати самостійно або звернутися за допомогою в спеціальні приватні організації, які проконсультують вас, дадуть необхідні рекомендації або запропонують спиляти дерево (ціна залежить від багатьох факторів і чітко прописується в кошторисі).

Спиляти дерево самостійно

Якщо ви – впевнений у своїх силах дачник, можете спробувати свої сили і спиляти дерево самостійно. Для цього вам знадобитися нехитрий інструмент, який ви без зусиль знайдете в надрах сараю або приміщення для садового інвентарю: лопата, сокира, пила (ножівка), міцна мотузка, драбина. Озбройтеся каскою та обов’язковим робочим одягом і взуттям. Так само вам потрібен помічник, може бути навіть не один. Починати роботу треба з підготовки площі ділянки під спил: по можливості розрівняти територію і прибрати з місця завалювання стовбура всі об’єкти. Повністю звільнити територію для безперешкодного відходу вас або помічника під час падіння.

Тепер перейдемо безпосередньо до вирішення питання як спиляти дерево біля приватного будинку. Почати потрібно з уважного огляду об’єкта спилювання. Спочатку видаляються найбільші гілки, пошкоджені або сухі, щоб масштабність падіння була меншою і для полегшення валки. Зрізати гілки потрібно починати з того боку, куди намічене падіння. Так ви забезпечите безпеку собі і своєму помічникові від відскоків при падінні гілок і трісок. Якщо дозволяє вільне місце, бажано спилювати стовбур в строну його природного нахилу. При уважному огляді це добре видно, особливо якщо дерево не молоде. Під дією панівних на даній місцевості вітрів стовбур і крона виростають нерівномірно.

Як спиляти дерево у дворі, якщо його крона «розвалилася»? Як правило, проблему з аварійними об’єктами починають вирішувати вже після того, як неприємність трапилася. Коли крона вже розпалася на дві половини, правильніше буде спиляти ту частину, яка тягне стовбур вниз щоб послабити напругу стовбура. Після її видалення можна буде вже без будь-яких перешкод оцінити ситуацію і підготуватися до подальшого видалення крони гілок і всього стовбура.

Якщо потрібно спиляти дерево цілим (завалити його відразу), то слід обв’язати стовбур мотузкою якомога ближче до верхівки і натягнути в потрібну сторону. Це називається спосіб валки стовбура з відтягненням. Цей метод неможливо виконати без помічника, так як саме він буде тягнути за мотузку і контролювати напрямок падіння стовбура в потрібну сторону. Для початку на стовбурі з боку потрібного падіння роблять направляючий розріз трикутної форми під кутом 45 градусів (чим більше кут, тим легше дерево буде падати), приблизно на третю-четверту частину стовбура. З протилежного боку робиться наступний пропил, паралельно землі, а «трикутник» виймається. У цей час помічник натягує мотузку і спиляний таким чином стовбур валиться в необхідну сторону.

Куди звернутися, щоб спиляли дерево, якщо самостійно це зробити неможливо або складно? Оцінивши ситуацію з вашим зеленим насадженням і вирішивши, що для вас це буде зробити проблематично, зверніться в приватні організації, працівники яких мають досвід у виконанні заходів по спилюванню дерев.

Бригада «Дроворуб» дасть вам всю необхідну інформацію з приводу процесу спила непотрібних зелених насаджень, а також проконсультує з будь-якого іншого виниклого питання, наприклад скільки коштує спиляти дерево на ділянці, на кладовищі, на дачі або в місті. Наші фахівці володіють практичним досвідом роботи з об’єктами різного рівня складності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...