Як правильно спиляти дерево бензопилою?

Зіразання дерева бензопилою

Спиляти дерево правильно, а тим більше за допомогою бензопили – завдання серйозне і для недосвідченого працівника небезпечно. При неправильній роботі інструмент може заклинити або поламатись. Неправильно спиляний стовбур може впасти не на те місце, куди було заплановано або взагалі заподіяти шкоду здоров’ю лісорубові-самоучці. Щоб цього уникнути, ознайомтеся з низкою правил і рекомендацій:

Рекомендації по роботі з бензопилою

  1. Почати бажано зі засобів захисту рук, очей, вух, тіла і ніг. Тут вам знадобляться черевики на міцній підошві, комбінезон, окуляри, рукавички і навушники.
  2. Інструмент перед роботою потрібно перевірити, при необхідності змінити масло, залити бензин. Навіть якщо бензопилу ви тільки що купили, переконайтеся що вона працює без збоїв і прочитайте інструкцію про застосування.
  3. Тримайте бензопилу двома руками, щоб великий палець правої руки був під рукояткою, так нею буде легше керувати і направляти в потрібну сторону.
  4. Переконавшись, що по близькості немає людей і домашніх тварин, запускайте пилку. Як спиляти дерево в потрібному напрямку, ми пам’ятаємо по попередній статті.
  5. Ноги тримайте прямо, злегка розставивши в сторони, для кращого утримання рівноваги корпусу.
  6. Спилявши зі стовбура гілки, приберіть їх відразу з під ніг, щоб вони не заважали подальшій роботі.
  7. Другий горизонтальний підпил потрібно робити на 2 см вище основного, залишаючи невеликий недопил. Це дозволить уникнути затиску бензопили падаючим стовбуром.
  8. Покладіть бензопилу на землю подалі від стовбура (5 – 10 метрів), а тільки потім валіть дерево в потрібному напрямку.
  9. Не маючи належного досвіду поводження з бензоінструментом, намагайтеся не працювати з ним на висоті або стоячи на нестійкій драбині. Це може привести до падіння та іншим, неприємним для здоров’я наслідків.

Отже, ми розглянули ряд особливостей, як спиляти дерево біля будинку або на дачній ділянці, використовуючи бензопилу. Цей інструмент стане в нагоді господареві і в майбутньому, коли потрібно буде розпиляти стовбур на дрова або підготувати деревину для інших господарських потреб. Якщо стовбур був більш-менш рівним, то з нього може вийти цілком використовуваний пиломатеріал для застосування на тій ж садовій ділянці. У такому випадку процес вийде практично безвідходним.

Бригада «Дроворуб» завжди готова допогти вам професійно зрізавши дерево любої складності. Телефонуйте нам +38097 7198569 і не пошкодуєте.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...