Весняний догляд за садом

Поради щодо плану робіт у саду з деревами

Залежно від місця розташування насаджень (кліматичної зони, в якій знаходиться ділянка) визначається час початку весняних садових робіт. Як правило, навесні садівники починають планувати перші процеси з настанням плюсової температури. При цьому дерева все ще знаходитися в стані сну. Так, догляд за садом може початися тільки в квітні, а на півдні вже в березні садівники проводять половину необхідних робіт. Тому визначити точну дату для кожного процесу неможливо. Необхідно спиратися на кліматичні і погодні умови.

Обрізка дерев у саду

Догляд за садом після зими починається з обрізки дерев. Процедура проводиться в час, коли сокорух у рослині зупинено. Але температура повітря повинна бути не нижче -8 ° С. Бажано, щоб ртутний стовпчик не опускався нижче цієї позначки на термометрі і вночі. Не починайте обрізати рослини в перші теплі дні. Весняна погода часом мінлива, денну плюсову температуру можуть змінити нічні морози. Часом краще трохи почекати.

У першу чергу обрізаються пошкоджені морозами пагони. Гілки, які отримали обмороження, що не будуть плодоносити. Це всього лише зайвий вантаж, який буде харчуватися соком рослини. Прибираючи його, ви сприяєте більш швидкому зростанню і розвитку інших плодоносних гілок.

Є ще одне використання обрізки пагонів у догляді за садом – збір матеріалу для щеплення. Якщо на вашій ділянці росте дерево з дуже смачними плодами і ви хочете прищепити цей сорт до іншої рослини, можете почати збір прищепи вже під час обрізки. Обрізані пагони можна прищепити відразу або почекати до настання сокоруху. В останньому випадку шанси на приживання значно вищі. Зберігати гілочки до щеплення потрібно в темному прохолодному місці.

Посадка і лікування дерев

Посадка та догляд за садом в березні (якщо погода дозволяє) починається із зняття утеплювача зі штамбів. Шуби з руберойду більше не знадобляться: зайці пішли, морози відступили. Заодно перевірте штамби на наявність ран, можливо, хтось з шкідників таки дістався до кори. При виявленні травм, приступайте до лікування. Якщо дерево атакували миші – вилікувати досить просто: зачищаємо і дезінфікуємо рану 5% розчином залізного купоросу, після чого замазуємо садовим варом. Якщо ж молоде дерево погризли зайці, метод лікування інший. Як правило, ці шкідники обгризають кору кільцем, завдаючи досить глибокі рани. Врятувати рослину можна декількома щепленнями «містком».

Подальший догляд за садом і городом навесні полягає в проведенні посадочних робіт. Молоді дерева висаджуються тільки тоді, коли прогріється грунт в підготовлених ще з осені посадочних котлованах. Так – ями для посадки краще готувати заздалегідь, до настання морозів. Також можна розпушити пристовбурні кола і висіяти в них рослини-репелентів. У майбутньому вони допоможуть боротися в шкідниками.

Інші процедури у саду

Крім перерахованих вище процедур, правильний догляд за садом навесні включає в себе наступні роботи:

  • побілка стволів;
  • підгодовування дерев;
  • обприскування насаджень;
  • установка ловчих поясів.

На нашому сайті ви можете знайти поради по догляду за садом і докладні інструкції з проведення тих чи інших робіт. Ми викладаємо статті, написані на основі особистого багаторічного досвіду. Достовірність інформації гарантована.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.44 out of 5)
Loading...